کالاهای استوک

کالاهای استوک

نوشته شده بوسیله: elkala منتشر شده در: راهنما خرید بازدید: 2841 نظرات: 0

در ایران به انواع کالاهای دست دوم کالای استوک تلقی می شود و استوک در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار میباشد. لازم است بدانیم که همیشه اجناس استوک کارکرده و دست دوم نیستند.بسیاری از فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای اروپایی و آمریکایی سیاستهای جالبی برای جلب مشتری اتخاذ می کنند.

به عنوان مثال در فروشگاه بزرگ و سراسری "آرگوس"(Argos) در انگلیس مشتریان می توانند کالاهای خریداری شده را بعد از 30 روز به هر دلیلی یا بهتر بگوییم بدون هیچ دلیلی به فروشگاه برگشت دهند و به اختیار خود مبلغ را بازپس گیرند و یا معادل آن خرید نمایند.کالاهای برگشتی به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده شده و پس از درجه بندی A,B,C و D به صورت عمده به فروش میرسند.و در بسیاری از این فروشگاه کالاهایی در نمایشگاه و مغازه ها در ویترین برای در معرض عموم بودن قرار می گیرد و این کالا ها به عنوان کالای استوک فروخته میشود.و بدین ترتیب شما ممکن است کالایی را به صورت "استوک" خریداری کنید در حالیکه کالا به صورت دست نخورده و در بسته بندی اصلی و کاملا نو باقی مانده است.البته مشخص است درجه چنین کالایی A می باشدو لازم به ذکر است این کالا ها همراه با کارتن اصلی  هستند و کالاهای استوک بدون کارتن هر چقدر هم تمیز باشند کالای استفاده شده هستند و جزء کالاهای استوک ویترینی نیستند هر چند که درجه a  باشند،کالای استوک وارداتی دارای کارتن نمی باشد..با توجه به این مطالب از این پس می توانید اجناس استوک دارای درجه A  را با اطمینان از تمیز و باکیفیت  و اصل بودن با خیال راحت خریداری نمایید.

 

مزایا و معایب دستگاه استوک چیست؟

   مهم ترین عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک تفاوت قیمت بین یک دستگاه استوک و دستگاه آکبند است این تفاوت در مینیمم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاه به دهها برابر می رسد بعنوان مثال یک لپ تاپ استوک به قیمت واقعی 700 هزار تومان احتمالا قیمت آکبند آن 2 میلیون تومان به بالاست و گاه در دستگاههای صنعتی بزرگ به 20 میلیون هم می رسد .

 

چرا قیمت یک دستگاه استوک واقعی ارزان است؟

در اروپا و کشورهای پیشرفته قانون اسقاط برای ماشینهای اداری  5 سال و برای کالاهای دیجیتال حداکثر 3 سال است بعد این مدت هم شرکتهاي سازنده از ارائه خدمات به این دستگاههای تاریخ گذشته منع شده اند و هم سود آنها در این است چون موجب میشود فروش دستگاههای جدید آنها زیاد شود ...

چیزی شبیه وخیلی مدرنتر از قانون خودروهای فرسوده در ایران... که هم باعث میشود کارخانه های خودرو سازی بیشتر ماشین بفروشند و هم صاحبان ماشینهای فرسوده مشتاقند با تبدیل به احسن کردن ماشین خود هم صاحب یک خودرو نو شوند .

در کشورهای اروپایی و پیشرفته پس از خرید به صورت واقعی خدمات پس از فروش شرکت های سازنده شروع شده و قبل از اتمام دوره 5 ساله خدمات این شرکت ها با ارائه محصولات بروزتر و دادن تخفیفات ویژه به مشتریان قبلی و فروش اسقاطی،کالاهایی که دوره خدمات پس از فروش آنها تمام شده را با کالای نو جایگزین می کنند .